Mediawijzer en veilig internet

Appèl gebruik social media zoals WhatsApp

Als school staan we afwijzend tegenover het gebruik van sociale media op de basisschoolleeftijd. In de praktijk zien we dat kinderen via bijvoorbeeld WhatsApp regelmatig grove bewoordingen en ernstige pest uitingen gebruiken.

WhatsApp is een app waar wettelijk een minimumleeftijd van zestien (16!!!) jaar aan verbonden is. Dat betekent dat wanneer een basisschoolkind WhatsApp gebruikt, dit kind een app gebruikt waar het nog te jong voor is. Het is goed om daar als ouder bewust van te zijn. De leeftijdsgrens is gelijk aan het mogen rijden van een scooter of naar een horrorfilm kijken. Als u als ouders besluit uw kind toch WhatsApp te laten gebruiken, bent u daar als ouder verantwoordelijk voor.  

Het digitale pesten gebeurt buiten schooltijd. Wij merken onder schooltijd hoezeer de negatieve invloed hiervan doorwerkt in de groepssfeer tijdens schooltijd. Wij als team staan daarom afwijzend tegenover gebruik van WhatsApp op de basisschoolleeftijd. 

Juist vanwege de grote impact van sociale media in deze tijd is het van belang dat we als ouders en school samen optrekken tot het welzijn van uw kinderen.

Algemene regels

  • Ik neem geen mobiel mee naar school waarmee je kunt fotograferen en/of filmen;
  • Ik gebruik computers op school ALLEEN om te leren. Het bekijken van filmpjes of het spelen van spelletjes op internet hoort daar dus niet bij. Alleen met toestemming van de leerkracht mag ik op een schoolcomputer filmpjes kijken of spelletjes spelen (bijvoorbeeld in een regenachtige pauze). Bij het kijken van filmpjes of spelen van spelletjes geldt dat ik alleen kijk of speel wat past bij onze school. Dus geen rare of grove humor, geweld of seks;
  • Ik gebruik alleen mijn voornaam. Ik geef anderen geen persoonlijke gegevens zoals mijn adres, telefoonnummer of e-mailadres;
  • Ik ga meteen naar mijn meester of juf of mijn ouders als ik op Internet niet prettige informatie tegenkom;
  • Ik geef nooit toestemming aan iemand die ik op Internet ben tegengekomen om mij in het echt te ontmoeten;                      
  • Ik zal “Internet Personen” geen foto’s van mezelf toesturen, behalve als mijn ouders of leerkracht hier toestemming voor hebben gegeven;
  • Mijn gebruikersnaam en wachtwoord zijn geheim;
  • Ik reageer niet op nare e-mail. Het is niet mijn schuld dat sommige mensen zich niet weten te gedragen. Als het heel gemene dingen zijn, waarschuw ik meteen mijn leerkracht of ouders;
  • Als ik aan het chatten, mailen of appen ben, gedraag ik me netjes. Mijn taalgebruik is goed. Ik zeg of typ geen rare of oneerlijke dingen. Als ik op school ben, gebruik ik geen sociale media.